Напевно всі багато хто пам'ятають совєсті часи і ті знамениті булочки по 9 копійок? Скажіть, аж слиновиділення посилилося від спогадів про смак.

Звичайно, зараз вже так не печуть, та й таких цін давно немає, але ви завжди можете приготувати ці булочки у себе на кухні. Як, скажіть ви, а легко, адже ми знайшли цей гостьовий рецепт на заквасці.

Булочки по 9 копійок, кадр з відео
Булочки по 9 копійок, кадр з відео

Інгредієнти для закваски:

закваска - 60 г;
борошно - 60 г;
вода - 60 мл;
цукор 30 г.

Інгредієнти для тіста:

борошно - 400 г;
вода - 15 г;
молоко - 75 мл;
жовтки - 3 шт.;
вершкове масло - 75 г;
цукор - 120 г;
ванільний цукор - 20 г;
сіль - ½ ч.л.

Приготування булочок на заквасці:

1.В закваску виливаємо воду, перемішуємо. Висипаємо в закваску цукор та борошно, змішуємо інгредієнти до отримання тягучої маси. Залишаємо закваску на 6 годин під кришкою.

2. Далі висипаємо в закваску цукор ванільний та звичайний, сіль, додаємо жовтки, вливаємо воду та молоко, перемішуємо. Розтоплюємо вершкове масло, викладаємо його в закваску, змішуємо. Висипаємо в суміш борошно, замішуємо еластичне і не липке тісто. Вимішуємо тісто на столі руками. Залишаємо колобок під кришкою на 3-4 години.

3. Розкочуємо тісто в невеликий недбалий пласт, а потім підтягуємо в рулет. Ділимо тісто на 9 однакових шматочків, формуємо булочки. Залишаємо булочки на 5-6 годин, можна прискорити процес - поставити булочки в духовку за 30 градусів. Тоді процес триватиме 3-4 години. Випікаємо булочки за 200 градусів 15-18 хвилин.

Нагадаємо про кабачки в клярі за 15 хвилин: це швидка вечеря, яку проситимуть ще й ще.

Раніше ми повідомляли про літній салат "помідори половинками" на зиму: вас благатимуть розкрити рецепт цього блаженства.