Українцям розповіли про те, хто отримає додаткові виплати в січні 2022 року відповідно до 12-ти етапів підвищення пенсійних виплат. Так, у першому місяці 2022 року надбавки до пенсії отримають інваліди-чорнобильці та жінки 1962 року народження.

Про це повідомляють у прес-службі Міністерства соціальної політики України.

Відомо, що з січня починає діяти законопроект Про соціальний захист українців, які постраждали в катастрофі на Чорнобильській АЕС. Саме в рамках цього проекту надбавки до пенсійних виплат отримають близько 39 тисяч громадян.

Індексація пенсій в Україні
Індексація пенсій в Україні

Українцям, постраждалим в результаті аварії на станції в Чорнобилі, додаткові виплати будуть нараховуватися за певним правилом. Їх нараховуватимуть, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня 2022 року, тобто, 6500 гривень.

Так, громадяни, які отримали інвалідність першої групи, отримають 16 080 гривень. Друга група інвалідності отримає 12 987 гривень, а громадяни третьої групи інвалідності зможуть отримати надбавки в розмірі 8 917 гривень.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

Крім того, в першому місяці поточного року додаткові виплати отримають і жінки, які з'явилися на світ в 1962 році. Така категорія жінок зможе отримати надбавку до пенсії за віком у розмірі 9%.

Нагадаємо, що українським громадянам подвоїли розмір страхового стажу для виходу на пенсію.

Як раніше повідомляв портал "Українці", українцям розповіли, як можна вийти на пенсію раніше терміну.

Також портал "Українці" писав, що українським студентам збільшать розмір стипендій.